Měsíční archív: Červen 2013

Veterinární kliniky

Veterinárních klinik je u nás víc než dost. Otázka je, jak vybrat tu správnou, kde by zkušený veterinární lékař poskytl tu nejlepší pomoc vašemu domácímu zvířeti.

Jak správně vybrat veterináře

Vybrat správného veterináře rozhodně není jednoduchá záležitost a je to běh na dlouhou trať. Každý přece chceme nejen pro sebe, ale i pro ty, co máme rádi, jen to nejlepší. A stejně tak je to s našimi zvířátky. Máte-li psa, kočku nebo snad malého hlodavce, zajisté vám na něm záleží, jak nejvíc to jde.

A pokud se objeví zdravotní problém je nutné, abyste vyhledali odbornou pomoc. Vybírejte proto nejen na základě referencí, ale i dle zkušeností vašich nejbližších. Zároveň by správný veterinář měl poskytovat nonstop lékařskou pomoc. I během hluboké noci by se tak měl dostavit k vám domů a zvířátko ošetřit, případně stanovit medikaci a následná vyšetření, na které jej okamžitě převeze.

Velkou roli v současné době hraje i cena, protože co si budeme povídat, zvíře je nákladné po všech stránkách. Dbejte na to, aby cena za úkony a ošetření byla přijatelná a srovnatelná s ostatními veterináři. Nezapomeňte ani na vybavenost pracoviště veterinární kliniky. Snadno by se mohlo stát, že vyberete levného veterináře, ale na každé vyšetření budete muset dojíždět i několik kilometrů daleko.

Vložil Veterinární ordinace nonstop | Tagged , , | Zanechat komentář

Veterinární ordinace Praha

Veterinárních ordinací není v Praze rozhodně málo. V dnešní době se stalo velmi oblíbené, aby měla rodina doma domácí zvíře, se kterým je spojena nejen radost, ale taky starost. Stejně jako my všichni potřebujeme dobrého a kvalifikovaného lékaře, i naše zvířata potřebují kvalifikovaného a odborného veterináře, který vyřeší jejich problémy a uzdraví, pokud se dostaví choroba. A že někdy může být choroba skutečně zákeřná.

Vybrat si správného veterináře rozhodně není jednoduchá záležitost a je třeba vybírat skutečně obezřetně, s ohledem na peníze, zkušenosti, ale i poskytované služby, které je ochoten veterinář pro vás vykonat. Nejsou to totiž jen ordinační hodiny, které jsou samozřejmě pevně stanoveny, ale i veterinární pohotovost, kterou by správný veterinář měl zajišťovat. Jen tak si můžete být naprosto jisti, že se vašemu domácímu mazlíčkovi dostane patřičné péče v jakoukoli denní i noční hodinu bez ohledu na svátky nebo víkendy.

Většina veterinárních ordinací v Praze nabízí jen ty nejlepší služby a zcela bez problémů najdete dokonce i ty, které zajišťují veterinární péči nonstop. Stačí je pohledat na internetu nebo se informovat u svých kamarádů, jakou zkušenost mají oni.

Není totiž nic lepšího, než hledat veterináře na základě referencí a zkušeností vašich nejbližších.

Vložil Veterina Praha | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Veterinární pohotovost Praha

V Praze se nachází hned několik veterinárních pohotovostí a věřte, že rozhodně je z čeho vybírat. Veterinární pohotovost už dnes ostatně najdete v každém větším městě a tak nemůže být výjimkou ani naše hlavní město.

Máte-li v domácnosti zvíře ať už jakékoli, zajisté byste měli mít zajištěn i kompletní lékařský servis, který bude na místě problému včas a navíc ve chvíli, kdy to nejvíc potřebujete. Jen tak můžete zajistit včasnou a odbornou pomoc svému domácímu mazlíčkovi, se kterými je i po zdravotní stránce někdy velká potíž. Veterinární pohotovost je totiž k dispozici v kterýkoli den i v jakoukoli denní i noční hodinu.

Veterinární pohotovost má svou světlou stránku zejména v tom, že se zvířeti dostane okamžité pomoci. Na druhou stranu to ale může být pořádně nákladné, protože za každý výjezd se platí. A není to zrovna málo, pokud je to například v pozdních nočních hodinách. Navíc je dobré si uvědomit, že neplatíte jen za samotnou péči, ale i za medikaci, která následně může být zvířeti předepsána. Pokud by na tom snad domácí mazlíček byl tak špatně, že by nebylo možné ošetřit jej v domácnosti, pak si zajisté připlatíte i za nocleh a veškerá odborná vyšetření, která budou následovat.

I tak to ale za záchranu života vašeho zvířete rozhodně stojí.

 

Vložil Veterina Praha | Tagged , , , | Zanechat komentář

Veterinární a farmaceutická univerzita Brno

Veterinární a farmaceutická univerzita v Brně je jednou z nejstarších univerzit u nás a zároveň je jedinou univerzitou, která poskytuje vzdělání v oblasti veterinární medicíny a jednou ze dvou univerzit, které v České republice poskytují vzdělání ve farmaceutickém průmyslu.

Univerzita se nachází v poměrně velkém areálu, jehož součástí je i upravený park, kde studenti přichází na jiné myšlenky a tráví zde dlouhé chvíle.

V areálu se pak nachází několik historických i moderních budov, které slouží k výuce teoretické i praktické pro všechny studenty univerzity. Veterinární a farmaceutická univerzita v Brně Králově Poli je rozdělena na celkem tři fakulty.

  • Farmaceutická fakulta 
  • Fakulta veterinární hygieny a ekologie 
  • Fakulta veterinárního lékařství 

Fakulta veterinárního lékařství je jednou z nejstarších a byla založena už v roce 1918, jedná se o jedinou fakultu v České republice, na které je možné studovat obor veterinářství, původně se jednalo o Vysokou školu zvěrolékařství, která na tomto místě stávala. Fakulta byla jen později přejmenována. Fakulta disponuje dokonce i pracovištěm odborné péče, která je zde veřejnosti poskytována prakticky v jakoukoli denní i noční hodinu. K dispozici je i patologie, ambulance, pracoviště diagnostiky a další, ve kterých každý den budoucí veterináři našich zvířat získávají patřičné vzdělání.

Vložil Studium veterinárního lékařství | Tagged , , , | Zanechat komentář

Veterinární pohotovost

Veterinární pohotovost se najde prakticky v každém větším městě. A rozhodně je to dobře. Ač si to možná nemyslíte a doposud se nic hrozného nepřihodilo, stát se může vždycky všechno a na tuto chvíli je rozhodně dobré být připraven. Pokud máte doma oblíbeného domácího mazlíčka nebo rovnou chov, pak je vhodné, abyste měli zajištěnu i odbornou lékařskou pomoc, která je ochotna přijet na místo problému prakticky kdykoli.

Veterinární pohotovost je vám k dispozici v jakoukoli denní i noční hodinu bez ohledu na víkendy, státní svátky nebo prázdniny. Zkrátka a dobře si veterináře můžete přivolat domů kdykoli se vám zamane. To zcela pochopitelně i stojí nějakou tu korunu navíc, i když v dnešní době je možné najít i veterinární pohotovost bez navýšení poplatků za výjezd. Záchrana života vašeho zvířete je ale k nezaplacení, tak proč si nepřiplatit, když je to možné a nebudete muset nikam daleko jezdit zcela sami.

U některých veterinárních lékařů je dokonce možné platit kartou, případně i hotově. Neplatí to ale u všech, na to pozor. Akutní pohotovostní případy vyžadují odbornou pomoc, a pokud by snad vaše zvířátko muselo na okamžitou operaci nebo vyšetření, i v tomto případě pochodíte.

 

Vložil Veterinární ordinace nonstop | Tagged , , , | Zanechat komentář