Měsíční archív: Květen 2013

Komora veterinárních lékařů

Komora veterinárních lékařů má poměrně dlouhou historii a byla založena v roce 1991 a mimo jiné je komora členem Unie evropských veterinárních praktiků, v České republice má tak čestný statut provozovatele těchto služeb pro veřejnost. Zároveň je součástí Evropské veterinární federace, což je nevládní organizace.

Komora veterinárních lékařů má vlastní internetové stránky, na kterých najdete nejen informace o samotném sdružení veterinářů, ale i užitečné informace v oblasti veterinárního provozu a licencí.

Mimo jiné se zde nachází online poradna, kde se všichni chovatelé mohou zeptat na jakékoli otázky vzniklé se zdravotním stavem jejich domácího mazlíčka. Poskytovány jsou i rady v oblasti jiných zvířat, jako jsou hlodavci, chovná zvířata nebo exotická zvěř. Nikdo ale nezůstane bez pomoci.

Za pomoci jednoduchého vyhledávače si přímo na stránkách můžete vyhledat dle kraje nebo celého jména veterináře a zjistit tak, zda je skutečně členem Komory veterinárních lékařů. Mimo jiné byste si tuto skutečnost měli ověřit vždy, pokud své zvíře zapisujete k nějakému veterináři. U jednotlivých veterinářů pak najdete nejen kontakt na ně, ale i oblast jejich odborné působnosti a informaci, na jaká zvířata se veterinář specializuje.

Vložil Studium veterinárního lékařství | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Veterinární poradna online

Dnes už není žádným pravidlem, že pokud se objeví problém u vašeho domácího miláčka, ihned je nutné vyhledávat odbornou pomoc veterináře. Většina z nás k tomu má hlavně jeden dobrý důvod a ten se zcela pochopitelně týká zejména finanční stránky celé věci. Na druhou stranu zde hraje i svou velkou roli čas, kterého je většinou po málu a všichni, kdo mají nějaké domácí zvíře dobře vědí, jak dlouhý čas se tráví jen čekáním před ordinací, než vůbec přijdete na řadu.

I z tohoto důvodu je co do praktičnosti vhodné obrátit se na online veterinární poradny, které fungují denně právě pro vás.

Navíc se vám zde dostane odborné pomoci a rad v oblasti veterinářství a to přímo od zkušených lékařů. Online poradnu nebudete muset ani příliš dlouho hledat, není jich sice moc, zato je lépe najdete. A jak vlastně taková online poradna funguje? Stačí napsat svůj veřejný příspěvek, dotaz nebo otázku v rámci veterinární pomoci a během několika hodin se vám dostane odpovědi. Buďte trpělivý, pokud se vám odpovědi nedostane okamžitě a vyčkejte.

Nutno podotknout, že odpovídající veterináři nenesou žádnou zodpovědnost za zdraví nebo péči o vaše zvíře. Jedná se pouze o poskytování rad a zcela sami byste měli zvážit, jakou pomoc vaše zvíře potřebuje.

Vložil Veterinární ordinace nonstop | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Veterinární klinika Olomouc

I v Olomouci se najde odborná pomoc pro vaše domácí zvířata. Veterinární klinika funguje v Olomouci už od roku 1999 a má tak poměrně dlouhou historii.

Vzhledem k poměrně vysokému růstu nových zvířecích pacientů byla založena ještě jedna pobočka této kliniky, která poskytuje kompletní péči pro nemocné, zajišťuje prevenci a k dispozici má veškeré moderní vybavení a techniku k zajištění vyšetření zvířat.

Nemusíte se tak obávat, že by vaše zvířátko zůstalo bez odborné a kompletní pomoci a péče.

Kompletní služby pro vaše zvířata

Každý z nás si veterinární ordinaci vybírá podle něčeho jiného. Někteří podle zkušeností a dobrých referencí lékařů, někteří naopak podle rozsahu nabízených služeb. Veterinární ordinace v Olomouci jich poskytuje víc než dost.

 • výjezdy k nemocným
 • provádí operace
 • zajišťuje kompletní veterinární medicínu 
 • prodává krmivo pro zvířata 
 • provádí hospitalizaci 

Veterinární klinika se zaměřuje jen na malá zvířata, na poradenství v oblasti výživy jednotlivých plemen, jak stravovat dospělá plemena, ale nemocná atd. Zkrátka a dobře pomoci se zde dostane naprosto každému bez výjimky. Veterinární klinika v Olomouci má své vlastní internetové stránky, na kterých se můžete informovat nejen o ordinačních hodinách, ale i se například přečíst zajímavé články o tom, jak se správně starat o své domácí mazlíčky.

Vložil Ordinace ve městech | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Veterinární ordinace České Budějovice

Dobrá veterinární ordinace nemůže chybět v žádném městě. Výjimkou tak nejsou ani České Budějovice, kde se veterinárních ordinací nachází hned několik. Jak vybrat tu správnou? To jen velmi těžko radit, nejlepší je pochopitelně vlastní zkušenost nebo reference vašich nejbližších. Jednou z mnoha osvědčených klinik je i veterinární ordinace Vltava.

Veterinární ordinace Vltava

Veterinární ordinace Vltava má celkem dvě pobočky v Českých Budějovicích a byla založena už v roce 1998. V ordinacích působí celkem pět specializovaných a vzdělaných veterinárních lékařů, kteří jsou sedm dní v týdnu připraveni pomoci vašemu domácímu mazlíčkovi. Ordinační hodiny jsou stanoveny v přesných časech na internetových stránkách ordinace, ale věřte, že je pro vás otevřeno každý den do večerních hodin. Mimo jiné se na stránkách můžete informovat o tom, jak je poskytována péče pro nemocná zvířata.

Veterinární ordinace má pochopitelně k dispozici veškerou moderní techniku a zařízení, které slouží ke správnému vyšetření vašeho domácího mazlíčka. Ordinace poskytuje specializovaná vyšetření jako je stomatologie, geriatrie, urologie, oftalmologie a další vyšetření. Jejich kompletní seznam opět naleznete na internetových stránkách včetně postupů vyšetření a následné péče.

Nutno podotknout, že ordinace se zaměřuje pouze na malá zvířata, nikoli na chovná velká.

Vložil Ordinace ve městech | Tagged , , , , | Zanechat komentář

SOŠ veterinární České Budějovice

Máte-li ke zvířatům blízko a taková práce by vám v budoucnu přinášela radost, pak je obor veterinární tím pravým právě pro vás. V Českých Budějovicích je k dispozici jedna ze středních škol, které nabízí žákům studium veterinárního oboru. Studium je vhodné jak pro dívky, tak i pro chlapce, studium je zakončeno maturitní zkouškou, se kterou je možné dále pokračovat ve studiu na vysoké škole. Nutno podotknout, že bez vysoké školy není možné vykonávat zaměstnání lékaře, ale pouze jeho asistenta. Uplatnění v oboru je ale poměrně vysoké a práci lze najít v následujících odvětvích:

 • odborník na hygienu 
 • biotechnik a laborant 
 • chovatel malých i velkých zvířat 
 • plemenářský technik 
 • asistent veterinárního lékaře 
 • zaměstnanec ve státní správě 

Každý student může nadále studovat na vysoké škole veterinární nebo zemědělské. Případně se rovnou po hlavě vrhnout do pracovního procesu. Během čtyřletého studia se každý naučí novým zkušenostem a znalostem a to nejen v oblasti péče o zvířata. Výuka je zaměřena i na méně příjemnou část, jako je ovládání zemědělských strojů nebo zkušenosti v oblasti desinfekce a deratizace. Výuka je vždy rozdělena na praktickou a teoretickou část tak,  aby bylo obojí vyváženo.

Vložil Střední veterinářské školy | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Střední veterinární škola Praha

V Praze se nachází pouze jedna střední škola, kde je možné studovat obor veterinární. Jedná se o školu Podskalská, která sídlí na Novém Městě na Praze 2.

Jedná se maturitní obor, který je možné studovat pouze denní formou, nikoli dálkovou. Docházka je stanovena na 4 roky a studium je zakončeno maturitní zkouškou. Studenti, kteří odmaturovali, pak mají vysoké procento uplatnění na některých vysokých školách a to nejen v Praze, ale i jiných městech, kde se nachází vysoká škola provozující obor veterinární.

 

Své znalosti ale studenti mohou uplatnit i v oborech zemědělských nebo jiných, zejména přírodovědných.

Přímo na internetových stránkách školy se nachází užitečné informace a kontakty na jednotlivé pracovníky a zaměstnance školy Podskalská. Mimo jiné se zde můžete informovat, jaké jsou podmínky pro přijetí na tuto střední školu, zda je nutné absolvovat přijímací zkoušky nebo je student přijat na základě dobrého prospěchu ze základní školy do určitého procenta.

A jakou práci lze po ukončení studia vykonávat? To je otázka velmi často pokládána u každého oboru. Uplatnění najdou jak na pozici laborantů, jako asistenti veterinárních lékařů, jako pracovníci ve státní správě a na jiných pracovních pozicích.

Aby student mohl vykonávat přímou lékařskou činnost, je nutné, aby dosáhl patřičného vysokoškolského vzdělání.

Vložil Střední veterinářské školy | Tagged , , , , | Zanechat komentář